ZALOGUJ SIĘ!

Zajęcia dla Dzieci

Oferta Krainy Futbolu jest bardzo szeroka i niemal w całości dedykowana najmłodszym. Boisko Krainy Futbolu, położone w centrum handlowym Blue City, posiada profesjonalną, wysoką sztuczną trawę (niealergiczną). Sto metrów kwadratowych fantastycznej przestrzeni piłkarskiego boiska, otoczonej w pełni bezpiecznymi miękkimi materacami – to idealne miejsce dla Twojego dziecka na początek przygody ze sportem. Naszą ofertę można podzielić na dwie główne kategorie. Pierwsza  to nasza autorska szkółka piłkarska, gdzie dzieci ćwiczą pod okiem fachowych trenerów w maksymalnie 8-10 osobowych grupach. Druga kategoria to zajęcia indywidualne, które są prowadzone sam na sam z trenerem lub w grupach 2-4 osobowych, gdzie młodzi adepci futbolu mogą szlifować swoje umiejętności techniczne, motoryczne czy koordynacyjne. Prawdziwym hitem naszej szkółki są także indywidualne treningi bramkarskie pod okiem Jana Szczęsnego, brata Wojtka Szczęsnego – bramkarza Reprezentacji Polski. Poniżej prezentujemy szczegółowo naszą ofertę:


Futbolowe Maluchy (wiek od 3 do 4 lat)

W tej grupie dla młodszych dzieci proponujemy kategorie wiekową 3-4 lata. Jest to aktywna forma spędzania wolnego czasu dla najmłodszych. Futbolowe Maluchy to zajęcia ogólnorozwojowe pod okiem trenerów. Futbolowa Kraina to dla najmłodszych magiczny świat, wspaniałe przeżycie i nauka jednocześnie. Zajęcia są prowadzone także w języku angielskim, co jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Futbolowe Maluchy pozwolą Twojemu dziecku lepiej się przygotować do szkolnego życia. Nauczą współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji oraz poszanowania dla kolegów i koleżanek. Zajęcia są koedukacyjne, dostosowane do możliwości chłopców oraz dziewczynek. Podczas zajęć w formie gier i zabaw z elementami piłki nożnej, budujemy w bezpieczny sposób podstawową sprawność dziecka już od najmłodszych lat.


Akademia Futbolu (wiek od 5 do 9 lat)

Jest to kontynuacja wcześniej rozpoczętej przygody z piłką. Tu także zajęcia są prowadzone w grupach wiekowych: 5-6 lat 7-9 lat. Im starsze dzieci tym na boisku przebywa ich mniej, aby zapewnić jak największy komfort szkolenia. Na zajęciach Akademii Futbolu dzieci zgłębiają swoją wiedzę na temat piłki nożnej. W grupie rówieśników młody sportowiec uczy się zasad fair play, rozwija się społecznie i podnosi swoją samoocenę. Treningi w Akademii Futbolu mają na celu podniesienie świadomości potrzeby ruchu oraz poprawę koordynacji fizycznej. Dziecko nauczy się w tym wieku kontroli nad piłką oraz swoim ciałem. To właśnie w tym momencie pomagamy odkryć drzemiący w nim potencjał oraz talent. Przede wszystkim są to jednak zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe, w których piłka nożna to wiodący,  ale nie jedyny element treningu. Akademia Futbolu ma na celu wychować dzieci na zdrowych ludzi. A jeśli pośród nich znajdą się następcy Roberta Lewandowskiego i Wojtka Szczęsnego – to tylko będzie miłym owocem naszego i Państwa zaangażowania w rozwój dziecka.


Treningi bramkarskie (wiek 7+)

Zajęcia mające na celu kompleksowe przygotowanie bramkarza do gry. Proponujemy treningi, dzięki którym przyszły bramkarz nabędzie nowe bądź poprawi już istniejące predyspozycje do gry na tej pozycji. W naszych treningach zwracamy uwagę na poprawną pozycję bramkarza a także chwyt piłki, zwiększenie siły, dynamiki i odwagi. Za pomocą regularnych zajęć i profesjonalnego sprzętu zbudujemy prawidłową koordynacje ruchową, gibkość czy refleks. Dzięki tym zajęciom wyeliminujemy błędne nawyki. Pod okiem Jana Szczęsnego, brata Wojtka Szczęsnego bramkarza Reprezentacji Polski oraz innych doświadczonych trenerów bramkarzy młody talent ma niepowtarzalną okazję zdobyć wiedzę praktyczną i teoretyczną.


Zajęcia indywidualne (wiek 7+)

Kraina Futbolu to także doskonałe miejsce do treningów indywidualnych, na które zapraszamy dzieci od siódmego roku życia. Wyzwania jakie obecnie są stawiane przed młodym piłkarzem, powodują, że zwykły trening w grupie dwudziestu czy trzydziestu innych zawodników, nie wystarcza aby odnieść sukces. Nasze zajęcia, prowadzone w komfortowych warunkach, to doskonałe miejsce aby szlifować piłkarski diament, ale także miejsce dla tych, którzy chcieliby podnieść swoje umiejętności, nadrobić zaległości. Trening indywidualny pozwala pracować nad wieloma aspektami takimi jak technika użytkowa, motoryka, przygotowanie siłowe, koordynacja ruchowa. Podczas takich zajęć doskonalone są także takie umiejętności piłkarskie jak podanie, strzał, czy bezwzrokowe prowadzenie piłki. Bardzo ważnym elementem wpływającym na sukces takiego treningu jest bezpośredni kontakt trenera z zawodnikiem, korekta wykonywanych ćwiczeń oraz intensywność zajęć. Dzięki dużej powtarzalności danych ćwiczeń, można w krótkim okresie czasu osiągnąć widoczne rezultaty. Treningi mogą być indywidualne sam na sam z trenerem, ale także takie, które polecamy najbardziej w formie grup 2-4 osobowych.